Automoblio salono priežiūra

Švarus automobilis

Dažnai automobilių vairuotojai praranda daug laiko nuodugniai valydami vien savo automobilio išorę, norėdami pašalinti rūdis ir įbrėžimus.

Dėl laiko stokos jie dažnai neatkreipia reikiamo dėmesio salono priežiūrai. Bet jei norite sėdėti švariame automobilyje, o jo valymui skiriate visai nedaug laiko, žemiau esantys patarimai padės jums tą padaryti.

Plastmasinių dalių ir įrangos skydelio valymas

• Vandeniu sudrėkinti švaraus audinio gabalėlį be pūkų ir nuvalyti juo plastmasines dalis bei įrangos skydelį.
• Jei to neužtenka, naudokite specialią, tirpiklių neturinčią plastmasės valymo ir priežiūros priemonę.

DĖMESIO. Niekada įrangos skydelio ir oro pagalvių nevalykite su tirpiklių turinčiais salono aerozoliais ir valymo priemonėmis. Dėl valymo priemonės su tirpikliais paviršius gali pasidaryti akytas. Suveikus oro pagalvei dėl atsiskyrusių plastikinių dalių galima susižeisti.

Būkite atsargūs. Tirpiklių savo sudėtyje turinčios valymo priemonės kenkia medžiagoms ir gali jas sugadinti.

Papildomi valymo patarimai

  • kemšamųjų medžiagų ir audinio apsiuvų valymas
  • odos valymas
  • kemšamųjų medžiagų ir audinio apsiuvų valymas

Kemšamųjų medžiagų ir audinio apsiuvų valymas

Durų, vidinio stogo paviršiaus ir audinio apsiuvų valymui naudokite specialias valymo priemones ar sausas putas su minkštu šepečiu.

• odos valymas

Įprastas valymas

Išteptos odos paviršių valykite nedaug sudrėkintu medvilnės arba vilnos skudurėliu.

Sudėtingesnių nešvarumų valymas

Įsisenėjusį purvą valykite skudurėliu ir švelniu muilo tirpalu (du valgomieji šaukštai įprasto muilo vienam litrui vandens). Žiūrėkite, kad oda niekur nesudrėktų, o vanduo nepatektų į siūles. Paskui nuvalykite minkštu, sausu skudurėliu.

Odos priežiūra

Odą apžiūrėkite kartą per pusmetį, naudokite odos priežiūros priemones. Priežiūros priemones naudokite kuo taupiau. Paskui nuvalykite minkštu skudurėliu.

„Volkswagen“ stengiasi išsaugoti natūralų gaminį – tikrąsias odos savybes. Atsižvelgiant į išskirtinį odos naudojimo būdą ir jos savybes (pavyzdžiui, jautrumas alyvoms, tepalams, nešvarumams ir panašiai) yra būtina tam tikra apsauga naudojimo ir priežiūros metu.

Dulkės ir nešvarumų dalelės gali imti trintis porose, raukšlėse ir siūlėse bei tokiu būdu pažeisti paviršių. Jei automobilis ilgą laiką būna saulėje, odą reikėtų apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, norint, kad oda neišbluktų. Nežymūs dažų pokyčiai, susiję su kokybiškos ir natūralios odos naudojimu, yra normalus reiškinys.